Участие в градски крос

Участие в градски крос

Нашата ДГ№25 „Златно зрънце“ с гордост взе участие в 11-то издание на Международен маратон Варна в Градски крос 2км, организиран от Decathlon Варна, който се проведе на 17 май 2026г. Бегачи от 44 държави застанаха на стартовата линия на пл. „Независимост“, а кметът Благомир Коцев даде официалния старт точно в 09:30ч. Мащабното събитие се организира с подкрепата на Община Варна и събира хиляди любители на спорта от цял свят.
Нашите малки участници се включиха с ентусиазъм в дистанцията от 2 км, демонстрирайки воля, енергия и истинска радост от движението. За тях това беше не просто участие, а първа среща с духа на спорта и състезателния заряд.
Вярваме, че спортът е ключов фактор за здравословното развитие на децата – той изгражда дисциплина, устойчивост, увереност и умение за работа в екип. Още от най-ранна детска възраст е важно да възпитаваме у тях любов към активния начин на живот, защото именно тези навици остават за цял живот.
Поздравления за всички малки шампиони от ДГ №25 „Златно зрънце“, които достойно представиха нашата общност!

Още снимки от деня можете да видите в „Дейност – Спорт и игри“