„От малките стъпки към големите мечти“

„От малките стъпки към големите мечти“
На 28.05.2026г. в салона на ДГ №25 „Златно зрънце“, в присъствието на много гости – родители на четвърта група и на цялата детска градина, директорът на детската градина, г-жа Стефка Дянкова, тържествено приветства всички и вълнуващо поздрави тазгодишните абитуриенти – бъдещите първокласници от випуск 2026. В края на празника родителите на групата благодариха за положените грижи на директора и на екипа на групата – старши учителите В. Георгиева, Р. Атанасова и помощник възпитателя Н. Арсова.
Градинският концерт по случай изпращането на четвърта група бе старателно подготвен, а децата бяха прекрасни в своите изпълнения. За момичетата и момчетата от групата това е последното участие на сцената на ДГ №25 „Златно зрънце“. Нека от сърце пожелаем „На добър час!“ на всяко от тях, тръгнало към нов свят – в следване и сбъдване своите мечти!
Довиждане, детска градина!
Да се сбогуваме дошъл е час
и не е лесно да си един от нас!
Кое дете в леглото ми ще спи?
На мойто място кой ли ще седи?
И гардеробчето ми с име ново
за другата година вече е готово.
Любимите играчки ще оставя,
но детството си няма да забравя!
Учителите, всички тържества,
площадки за игри и веселба,
безгрижно време, детски шум –
ще пазя спомен в скъпия албум!
Научих себе си да отстоявам,
ако греша да си признавам
и да се справям в първи клас,
учители да се гордеят с нас!
Ще дойда да Ви видя някой ден.
Ще си припомним случки с мен.
Ще се сбогувам с детската градина
и обещание, когато мога да намина!
28.05.2026г. Росица Дюлгерова
Кратък поздрав от малките „Калинки“ за каките и батковците от четвърта група „Слънчо“:
Вълнуващи снимки от празничното тържество можете да видите в „Дейност – Празници и тържества“
